blank
blank
blank

DEPOLAMA TANK KAYNAK SİSTEMLERİ

EKO Kaynak Teknolojileri tank kaynak sistemleri saha tanklarının kaynağını hızlandırarak tek seferde hızlı ve yüksek kaynak kalitesine olanak tanıyan otomasyonlardır. Petrol ve gaz, petro kimya, nükleer güç istasyonu gibi büyük depolama tanklarının toz altı kaynak makinesi İle yatay ve çevresel kaynak yapabilmesine olanak sağlamaktadır.

Makine etrafında bulunan özel kaplama (alev yürümez branda) sayesinde operatörü doğa etkilerinden koruma özelliğine sahiptir.

Makine üzerine adapte edilen 250 kg kapasiteli calaskal yardımıyla tozaltı sarf malzemelerine ve diğer malzemelere operatörün kolay erişilebilmesini sağlamaktadır.

İnvertör hız kontrol ünitesi sayesinde ideal kaynak hızı 100 – 1500 mm/dk aralığında ayarlanabilmektedir.

Tekli ve çiftli olarak iki ayrı model seçeneğine sahip olup, böylece ister tek makine ile yalnız tank içinden veya dışından; çiftli makine ile tankın hem içten hem dıştan aynı anda iki bölgesini kaynak yapabilme özelliğine sahiptir.

Makinemiz tank yüzeyine paralel olarak min. 1500 mm ile maks. 2500 metre aralığında kaynak yapabilme özelliğine sahiptir. ( İstenildiği takdirde opsiyonel ölçü aralığı vardır).

Torç bağlantısı ve ön dayama toplarının bulunduğu bölüm makineye salıncak sistemi ile yataklanmış ve alt kısmında bulunan yay ile hassasiyeti artırılmıştır. Böylece hem torç hemde dayama toplarının sürekli saca baskısı sağlanmış, hem de kaynak esnasında herhangi bir çıkıntı olması halinde makineyi sarsıntı yapmadan sadece torç mekanizmasının hareketi ile sönümlemesi sağlanmıştır.

  • Kaynak yapabileceği en düşük çap 6 metredir.
  • Kaynatabileceği en düşük sac kalınlığı ise 8 mm’dir.
  • Dış kaplaması kullanıcıyı doğanın dış etkenlerinden koruyacak biçimde üretilmiştir.
  • Tank Kaynak Makinemiz ister içten ister dıştan kaynak yapabilmek üzere tasarlanmıştır.

Çok Yakında Hizmetinizde