blank

ZİNCİR TİPLİ POZİSYONER

Zincirli çevirici aparat sistemi; Çevirici gövdesi ve yürüyüş rayları sistemlerinden oluşmaktadır. Sistemde; zincir sistemi, çeşitli şekil ve ebatlardaki profil, şase ve benzeri malzemelerin kaynak yapılabilmesi için çevrilmesini, aşağı, yukarı ve istenilen açıda durdurabilme hareketlerine imkan sağlaması amacıyla tasarlanmıştır.

 

blank

İş parçası ölçüleri: 300x300mm – 1500x1500mm

blank

İş parçası boyu: 15000 mm (max.)

blank

İş parçası ağırlığı: 10.000 kg. (max.)

blank

Çeşitli bağlantı elemanları sayesinde tüm montaj ihtiyaçlarınızı karşılar.

blank

Sistemin ana prensibi; farklı boy ve genişliklerde ki çeşitli geometriye sahip kutu profiller, yapı kirişleri, vinç kirişleri, vinç bomları, araç şasileri vb. gibi daha önceden çatımı yapılmış (puntalanmış) malzemelerin manuel olarak kaynak yapılabilmesi için döndürülebilmesini ve indirilip kaldırılmasını sağlar.

blank

Çalışılacak olan malzemenin döndürülmesini ve aşağı yukarı hareketlerini çevirici üzerine montaj edilmiş zincirli sistem ile yapılmaktadır.

blank

Zinciri taşıyan kollar iş parçası kaldırıldığında otomatik olarak yükselir ve üstten iş parçasını yerleştirebilmek için zincir ara mesafesi arttırılmış olur. İş parçası zincir üzerine tekrar yerleştirildiğinde ise kollar kapanır ve iş parçası zincir tarafından daha sıkı kavranmış olur. Bu sayede döndürme esnasında iş parçası sarsıntısız bir şekilde döndürülebilmektedir.

blank

Çeviriciler iş parçasının uzunluğuna bağlı olarak zemine sabitlenebildiği gibi farklı aralıklarda da konularak çalışma alanından tasarruf sağlar.

blank

Çeviriciler kompakt yapıya sahip olup üzerindeki elektrik otomasyon sistemi sayesinde senkronize çalışarak kontrol ve kullanım kolaylığı sunmakta zamandan tasarruf etmenizi sağlar.

blank

Çevirici üzerinde ki kollar ve zincir sistemi vasıtasıyla iş parçası aşağı, yukarı hareket ettirilerek rahat bir kaynak pozisyonu alınabilmesine olanak sağlar.

blank

Çevirici gövdeler düzgün parçaların pozisyonlanmasında senkronize olarak çalışabildiği gibi ayrıca simetrik olmayan (bir ucu dar diğer ucu geniş) yapıya sahip parçalarında çevrilebilmesi için çevirici gövdeler bağımsız olarak da çalıştırılabilmektedir.

blank

Karşılıklı iki çevirici gövde arasına konulmuş iş parçasını başka hiçbir araç, vinç vb. makinalara gerek kalmadan döndürülerek istenildiğinde gerekli açılarda durdurularak kaynak ve işlem yapılmasına olanak sağlamaktadır.

Çok Yakında Hizmetinizde

Çok Yakında Hizmetinizde